Aktivity ŠKD

Vitajte v školskom klube detí

Kniha Dierožrút

Kniha DIEROŽRÚT ako scénické laboratórium

V Bibiane pripravili pre deti zaujímavý projekt – Izbu čítania. Je to nový experimentálny prístup zameraný na podnecovanie a rozvoj hĺbavého čítania u detí. Autorkami projektu sú Timotea Vráblová a Mária Bačová. Deti VIII. oddelenia ŠKD (4. B) ju navštívili 18. mája 2018.

Zoznámili sa tu s dierožrútmi – malými bytosťami, ktoré dostali  svoje meno  preto, lebo žerú veľa dier. Sú to zberatelia a hltači dier. Jedením sa im vyvinuli veľké papuľky. Dierožrút je hladoš. Ráno je hladný a okamžite si musí naplniť bruško dierami. V domčeku dierožrúta to vyzerá veľmi zvláštne: všade sú diery – v oknách, na streche, v kozube, v parketách. Dierožrút urobí všetko preto, aby zjedol dieru. Police padajú, lebo vyje dieru po klincoch.

Knižné laboratórium je založené na fantázii. Predstavujem si to, čo čítam. Postupne budú pribúdať ďalšie diely tohto projektu. Už v júni sa predstavila druhá časť – Záhada hradného pokladu.

Marcela Duchková

Galéria fotiek