Navigácia ZŠ

 • Siedmaci sa učili spravovať verejné financie

  V pondelok 12.11.2018 sa žiaci zo 7.A za prítomnosti televíznych kamier zúčastnili pilotného projektu venovaného problematike verejného obstarávania. Zložitú problematiku predstavil žiakom hravou formou predseda ÚVO p. Miroslav Hlivák. Tento projekt svojou účasťou podporil aj p. Petr Rafaj z ÚPOHS z ČR pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR. Naši žiaci si vyskúšali prácu s verejnými peniazmi. V rámci svojich fiktívnych firiem predávali mobily a dohliadali na to, aby verejná súťaž prebehla korektne. Našich hostí milo prekvapili svojimi znalosťami aj pohotovou argumentáciou.

  Z tejto akcie vysielala reportáž TV Markíza.

 • 12. 11. 2018

  Milí rodičia, 

  dovoľujeme si Vám pripomenúť, že dňa 15.11.2018 sa uskutočnia INFORMATÍVNE TA 

  • 1. stupeň  o 16,30 h
  • 2. stupeň  o 17,00 h 
 • 12. 11. 2018

  Dňa 21.11.2018 sa na škole uskutoční   Testovanie 5. 

  Žiaci 6.- 9. roč. majú v tento deň štúdium na doma a sú odhlásení z obedov. 

  Vyučovanie žiakov 1. - 4. r. prebieha podľa rozvrhu hodín.

                                                              Mgr. M.Hronská 

                                                                      riad.školy

 • VÝROBA IKEBANY – netradičná hodina PVC

  Dňa 25. októbra 2018, sa žiaci 4.A zúčastnili netradičnej hodiny pracovného vyučovania v Medzinárodnom dome umenie pre deti v Bibiane. Žiaci si pod vedením lektorky vyrobili vlastnú Ikebanu zo živých kvetov a oboznámili sa s históriou a využitím Ikebany v súčasnosti. Netradičná hodina sa žiakom veľmi páčila, k výrobe pristupovali veľmi aktívne a kreatívne. Za odmenu si kvetinový výrobok odniesli do svojich rodinných príbytkov. L.K.

 • Príbeh hudby v RTVS

  Žiaci štvrtého ročníka sa v piatok 26. októbra 2018 stali súčasťou výnimočného koncertného programu pre deti a mládež s názvom Príbeh hudby, ktorý pripravil Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením Gabriela Rovňáka, spolu so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Koncert ich hravou formou previedol dejinami hudby od praveku po hudbu 21. storočia. Žiaci sa dozvedeli, aká hudba sa hrala v praveku, ako znie 40-hlasný spev, či symfonický orchester. Príbeh hudby bol pre našich žiakov veľkým obohacujúcim zážitkom. V spolupráci s RTVS bol koncert prostredníctvom priameho internetového prenosu sprístupnený aj verejnosti na celom Slovensku. L.K.

 • 9. 11. 2018

              V stredu 7. 11. 2018 navštívila 1. B redaktorka RTVS Rozália Vlasková. Nahrávala príspevok do relácie Čo by bolo, keby...? sme nemali strach.

             Ak sa chcete dozvedieť, z čoho majú deti strach, čoho sa báli, keď boli malí, ako strach prekonávali, či poznajú strašidelné príbehy, kedy nám strach pomáha a prečo je niekedy dobré sa báť, vypočujte si reláciu Čo by bolo, keby...? sme nemali strach v sobotu 10. 11. 2018 o 8.00 hod. na stanici Regina a reprízu o týždeň na internetovom rádiu Junior.


  Čo by bolo, keby...? - Obrázok 1
 • Európsky deň jazykov sme si aj tento rok pripomenuli milou akciou dňa 26. 10.

  Každá trieda reprezentovala jednu krajinu, a tak sa stalo, že  niekto  nakupoval „gelato“ (zmrlinu) v Taliansku, kým si iní zatancovali na Madagaskare s Móricom Beňovským. Dozvedeli sme sa, ktorá je najvyššia budova v Dubaji a napríklad aj to, akú hudbu počúvajú v Nórsku. Zistili sme, že aj Turecko má svoje talenty a nechýbalo veľa k tomu, aby faraón vstal z hrobu v Egypte. Sliny nám tiekli, keď nám žiaci 6. A ukazovali pravé kanadské lievance. 6. B nás presvedčila o tom, že Island je naozaj fascinujúca krajina. Kultúrny zážitok sme si užili vďaka 8. B a ich scénke o Mrázikovi.

 • Deň jazykov

  Do galérie Deň jazykov boli pridané fotografie.

 • Halloween

  Do galérie Halloween boli pridané fotografie.

 • Kino
  8. 11. 2018

  V stredu

  14. 11. 2018

  o 14.00 hod.

  kino LUMIÈRE

  film

  A X E L

  A  T A J O M S T V O 

  P L A N É T Y  K E P L E R

  vstupné 2,50 €

  film trvá 90 minút

 • 8. 11. 2018 Naši malí prváci z 1. C triedy sa pod vedením svojej pani vychovávateľky Katky učili pracovať s tušom. Práca im išla od ruky a vytvorili naozaj krásne jesenné listy, ktoré si môžete pozrieť kliknutím na obrázok. 

  Deti z 1.C čarovali s tušom - Obrázok 1
 • 5. 11. 2018

  JESEŇ je  farebne krásne ročné obdobie. Práve preto sa hovorí o ľuďoch, ktorí majú sfarbené

  vlasy do biela/strieborna , že prežívajú  jeseň života. A čo znamená jeseň života ? Porozprávali sme si s deťmi v 4.B o tomto slovnom spojení, čo všetko znamená.

  Vážiť si starých rodičov, prarodičov aj keď ich chôdza nie je taká bystrá ako detská chôdza, aj keď šálka s čajíkom vypadne z trasúcich sa rúk......

  Po rozhovore s deťmi, ktoré vedeli o jeseni života veľa,  ktoré sú všímavé a milujú svojich starých rodičov sme vytvorili z farebného lístia zo stromov kvietok v tvare malej ružičky. / fotogaléria/

                                                                                                             

                                                                                              vych. Majka Tomašovičová

                                                                                        


  Mesiac úcty k starším - Obrázok 1
 • Halloween - 3.B

 • Jesenné rodinné tvorenie našich žiakov I.stupňa

  Do galérie Jesenné rodinné tvorenie našich žiakov I.stupňa boli pridané fotografie.

 • Pasovačka prvákov

  Do galérie Pasovačka prvákov boli pridané fotografie.

 • Múzeum Holokaustu v Seredi

   Dňa 23. októbra navštívili žiaci 9.A a 9.B triedy pod vedením p. uč. Lauka a p. uč. Hlockého Múzeum Holokaustu v Seredi, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. 

  Autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu vojnovej Slovenskej republiky a jej politiky voči židovskej menšine, zanechalo hlboké a znepokojivé dojmy v duši každého účastníka exkurzie.

   V múzeu sú vystavené dobové fotografie, dokumenty a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na Slovensku. Táborom v Seredi prešlo približne 16 000 príslušníkov tejto menšiny. Väčšina z nich neskôr zahynula v nemeckých koncentračných táboroch v Poľsku.

 • Múzeum kultúry karpatských Nemcov

  Žiaci 8.A a 8.B triedy sa pod vedením pedagógov p. Mojžitovej a p. Hlockého zúčastnili exkurzie v Múzeu kultúry karpatských Nemcov.

  Zoznámili sa s bohatstvom ich hmotnej a duchovnej kultúry, v priestoroch múzea si pozreli náučný film o tragickom osude viac než 130 000 príslušníkov tejto menšiny po Druhej svetovej vojne, ktorých predkovia žili na našom území viac než 700 rokov. Osada Zuckermandl sa nachádzala v južnej časti bratislavského Podhradia, približne medzi hradným bralom a Dunajom. V dnes už neexistujúcej osade žili Bratislavčania, ktorí sa venovali rybolovu, ale mnohí sa živili aj ako lodníci, či lodní tesári. Práve histórii tejto mestskej štvrti bola venovaná druhá časť exkurzie.

 • Druhákov navštívila huslistka

  Vo štvrtok 18. 10. nás poctila svojou návštevou pani Janka Černá, členka Slovenskej filharmónie. Je to maminka našej druháčky Hanky. Prezentovala nám svoje povolanie, ukázala deťom svoje krásne husle a porozprávala nám, z čoho sa tento hudobný nástroj vyrába. Deti sa dozvedeli, čo všetko musela urobiť, aby mohla byť skutočnou huslistkou. Pani Janka nám na svojom čarovnom nástroji zahrala a to sa všetkým veľmi páčilo. Na záver si deti vyskúšali detské husličky. Hanka bola na svoju mamu pyšná a spolu so Samkom sa za všetkých druhákov poďakovala.

 • Kino - ŠKD
  19. 10. 2018
  V stredu
  24. 10. 2018
  o 14.00 hod.
  kino LUMIÈRE
  film
  P S Í  D E T E K T Í V
  vstupné 2,50 €
  film trvá 92 minút
strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Milana Rastislava Štefánika
  Grösslingová 48, 811 09 Bratislava
 • +421 2 5292 3482

Fotogaléria