• Rozlúčka predškolákov

22.08.2020 10:54

Nastal čas lúčenia, pri ktorom si deti spolu s pani učiteľkami pospomínali na čas strávený v materskej škole. Rozveselili sa pesničkami, básničkami, tancom a nechýbali ani darčeky na pamiatku.

Milé deti, prajeme Vám, aby sa váš život naplnil novými zážitkami, skúsenosťami a radosťou heart

Trochu mi je smutno, trochu veselo,
      trochu mi je smelo, trochu nesmelo.
      Chvíľu budem taký, ryba ani rak,
      už nie malý škôlkar a ešte nie žiak.

• Karneval

21.03.2020 22:36

Aj pre Grösslingáčikov je fašiangové obdobie  synonymom zábavy a veselosti.
      Deti si v priebehu týždňa,  formou prezentácií, diskusných kruhov a prostredníctvom
      kreatívnych dielničiek obohatili poznanie a predstavy o fašiangové tradície.

V utorok, 25. februára,  prišli všetky deti do materskej školy v maskách, ktoré si pripravili
      v spolupráci s rodičmi. Materská škola  sa vzápätí zmenila na farebnú rozprávku,
      plnú najkrajších a  najfantastickejších bytostí.

Tvorivosť, manuálne zručnosti a jemnú motoriku si rozvíjali pri výrobe fašiangových ozdôb a masiek. Triedy sa rozozvučali karnevalovými piesňami a tancom.

• Priniesli sme si zlato

04.05.2020 17:29
      Na zimnom štadióne HC Petržalka, od 10. do 14. februára, sa  Grösslingáči učili  prirodzene  pohybovať  na ľade. Prekonávali strach z kĺzavého pohybu.   Zvyšovali si  odolnosť  intenzívnou pohybovou činnosťou v sťažených indoorových (štadión, šatňa, cesta autobusom) a  outdoorových podmienkach (cesta na štadión a späť s naloženým ruksakom). A vzhľadom na dobrodružne ladené činnosti a s istou mierou rizika si rozvíjali  pozitívne morálno – vôľové vlastnosti.
      Zdokonaľovali sa v sebaobslužných činnostiach pri obliekaní a vyzliekaní zimného športového oblečenia, ako aj pri obúvaní a vyzúvaní korčúľ. Počas cesty na zimný štadión dodržiavali pravidlá cestnej premávky a dbali na vlastnú i bezpečnosť kamarátov. A v neposlednom rade si rozvíjali pozitívny vzťah k športu.

• Antonio Vivaldi Štyri ročné obdobia

21.03.2020 22:54
      4. februára si Grösslingáči  v podaní sláčikového kvarteta vypočuli,
      v triede sovičiek,  hudobný program, v ktorom odzneli skladby
      Antonia Vivaldiho Štyri ročné obdobia.
      Deti sa mali možnosť interaktívne zapojiť do diania príbehu.
      Prostredníctvom jemnej paródie na tradičnú "voľbu miss" si cibrili schopnosť hudobnej percepcie a navyše si zvolili spomedzi rôznych častí melódií zo známeho diela  tú najkrajšiu.

• S včelárom Jožkom v Bibiane

21.03.2020 22:53

Nestretli ste ešte včelára Jožka, ktorý sa staral o osamelý roj včiel?

22. januára v Bibiane, deti  z triedy sovičiek, mali príležitosť zoznámiť sa s Jožkom, ktorý zistil aké je dôležité začať od seba, ak túžime, aby sa niečo zmenilo k lepšiemu.

Inscenované čítanie, z knihy Včelár Jožko od Simony Čechovej v podaní mladých hercov a ich  kultivovaný slovný prejav s dôrazom na krásu slovenského jazyka, zaujalo Grösslingáčikov tak,
      že sa rozhodli zhmotniť svoje zážitky.

• Mgr. Diana Kuthanová diana.kuthanova@zsgrosslingova.sk +421 2 5292 3482