• Meranie zrakových parametrov

31.10.2019 12:17

sa uskutoční 19.11. od 8.30 hod. v priestoroch MŠ. Aby meranie u Vášho dieťatka prebehlo odovzdajte vo svojej triede, alebo v zbernej triede Motýľov,  informovaný súhlas. Informovaný_súhlas_Zdravé_oči_už_v_škôlke-1.docx Bez vášho súhlasu nemôže meranie zraku prebehnúť.

Charakteristika merania:

• ide o neinvazívne bezdotykové meranie (dieťa sedí, meranie je robené zo vzdialenosti jedného metra),
      • meranie je bezbolestné
      • meranie nemá žiadne vedľajšie účinky a žiadne negatívne následky na zdravie dieťaťa,
      • binokulárne meranie (obidve oči sa vyšetrujú súčasne)
      • meranie trvá iba niekoľko sekúnd
      • prístroj má zvukové a svetelné efekty na prilákanie pozornosti dieťaťa
      • meranie prebieha v priestoroch materskej škôlky
      • odborne vyškolený zamestnanec vyhodnotí výsledky merania a odporučí, či je potrebné ďalšie meranie dieťaťa u detského očného lekára

Bližšie info nájdete v prílohe:
      02_Oslovenie_rodičia-meranie_zraku.doc

• Veselé zúbky

13.11.2019 17:17

https://www.dentalalarm.sk/img/about-2.pngOsvetový program Dental Alarm naučí Vaše dieťa správne čistiť si zúbky,
      pretože správna prevencia zaistí Vašemu dieťaťu zdravé zúbky po celý život.

V dňoch 13., 20., 27.11. a 4.12.. prebehnú v MŠ od 9.00 hod. Dental Alarm školenia (4x) prihlásených detí z tried sovičiek a motýľov o správnej ústnej hygiene.

Ako prebiehajú školenia?

Školiteľ prinesie na prvé školenie 2 zubné kefky pre každé dieťa. Jedna je určená na čistenie zubov v škole, druhú si dieťa vezme domov.
      Program Dental Alarm sa skladá zo štyroch tematických prednášok. Každá prednáška trvá 45 minút:

1.Dentálna hygiena. Deti sa naučia správnu techniku čistenia zubov. Dozvedia sa tiež, aké vlastnosti by mala mať správna zubná kefka a prečo. Každé dieťa dostane plastový pohárik, ktorý vyrieši dilemu dospelých: kam odložiť zubné kefky.
      2. Anatómia. Budú pracovať s modelom chrupu. Naučia sa nielen o stavbe zubov, ale pochopia úlohu ďasien, jazyka a pier.
      3. Patogenita. Dozvedia sa o súvislostich medzi zubným povlakom a ochoreniami zubov. Naučia sa, ako týmto ochoreniam predchádzať.
      4. Výživa. Dozvedia sa čo sú správne stravovacie návyky, ktoré pomáhajú predchádzať problémom so zubami. Naučia sa, akým potravinám či nápojom sa majú vyhýbať.

• Bábkové divadlo

13.11.2019 18:05

V novembri nás čaká v MŠ divadelné predstavenie z dielne divadla Kotkodák: ,,O lišiakovi Marošovi"
      Kedy?

V utorok 12.11.2019 o 9.00 hod.
      Tešíme sa
       smiley

• Šarkaniáda

31.10.2019 12:26

Milí Grösslingáči

Jesennú atmosféru si vychutnáme,  v piatok 8. novembra,
      na školskom dvore, kde si budete môcť vyskúšať svojho “najlietavejšieho” šarkana.
      Čo si máte priniesť?
      Najlietavejšieho šarkana.

• Deň materských škôl

10.11.2019 06:55

4. novembra si pripomíname 190. výročie založenia prvej detskej opatrovne na území Slovenska.
      Jej zakladateľkou bola rodáčka z Bratislavy, uhorská šľachtičná, pedagogička a sociálna pracovníčka grófka Mária Terézia Brunswická. Česť a vďaka patrí tejto grófke za to, že vystihla špecifikum didaktiky materskej školy už v jej počiatkoch: „Tieto malé deti tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“ Aj my si spoločne pripomenieme okrúhle výročie v pondelok 4.11. veselými tanečno-pohybovými aktivitami. Začíname o 9.00 hodine.