• Ako 2. A oslávila Svetový deň časopisov

• 01.12.2019 15:13
      • Dňa 26. novembra si deti III. oddelenia ŠKD ( 2.A ) pri príležitosti Svetového dňa časopisov doniesli, prezreli, prečítali a navzájom povymieňali rôzne časopisy. Detské časopisy majú na Slovensku dlhú tradíciu a stali sa obľúbenou školskou pomôckou. S deťmi sme sa porozprávali , aké je poslanie časopisov v ich živote. S radosťou môžem skonštatovať, že žiaci veľmi radi a s nadšením siahajú po pestrých časopisoch. Časopisy im poskytujú priestor na relax a zábavu. Nájdu v nich krátke rozprávky, rôzne hlavolamy a vystrihovačky. Detičky si pri rozhovore uvedomili, že pri čítaní časopisu získavajú iný zážitok ako pri pozeraní televízie. Zistili, že vhodné časopisy im môžu veľmi prospešne vyplniť voľný čas, alebo ich vzdelávať zábavným spôsobom.
        D. J.