Výstava "Pravek" - 3.B

28.02.2024 12:31
      V pondelok 26. februára sa deti z 3.B spolu s pani vychovávateľkou vybrali na výstavu Pravek, kde sa dozvedeli ako žili ľudia v dobe kamennej. V rámci rôznych interaktívnych hier a kvízov si potom svoje poznatky mohli preskúšať. Cestu späť si spestrili pobytom na detskom ihrisku, kde sa dostatočne vybláznili a príjemne zakončili svoje zábavné, spoznávacie popoludnie. (Lucia K.)

Čítame s porozumením, čo je pre naše deti umením

21.02.2024 07:32
      Dňa 14.2.2024 sme sa popoludní s triedou 2.A v rámci ŠKD zúčastnili na exkurzii v detskej knižnici. Deti sa dozvedeli, že podľa písmen abecedy a podľa rôznych žánrov a aj podľa veku čitateľa si nájdu zaradené svoje obľúbené dobrodružné, fantazijné, náučné knihy, časopisy a aj spoločenské hry v policiach na úseku detskej literatúry. V knižnici sa nachádza aj detský kútik, kde si deti môžu prísť vypožičané knihy  prečítať, alebo si sem môžu prísť len tak zrelaxovať, alebo sa prísť aj zahrať rôzne spoločenské hry. Celou exkurziou nás sprevádzali veľmi milé pracovníčky mestskej detskej knižnice. Niektoré deti sa rozhodli navštíviť knižnicu opäť v spoločnosti svojich rodičov alebo starších súrodencov. (J.D.)
    • Exkurzia štvrtákov v múzeu SPP

16.02.2024 07:52

Dňa 14.februára 2024 deti z ŠKD IV.B navštívili veľmi zaujímavú a vedomostnú výstavu v Múzeu SPP v Bratislave. Dozvedeli sa celú históriu vzniku prvého spaľovania uhlia v Bratislave, aby vznikol svieti plyn - pre osvetlenie ulíc v Bratislave. Videli video nahrávku zakladateľov menovaného múzea, aby sa dostalo širokej verejnosti informácii do povedomia, ako to začalo... Prezreli si miestnosti dôležitých pracovísk aj predmety, pri výrobe svietiplynu. (E.D.)

Fašiangy v ŠKD

13.02.2024 11:05

Nastal čas zábavy a veselíc! V stredu 7.2. sa rozhodli žiaci všetkých oddelení ŠKD ukázať sebe, spolužiakom a celému svetu, prečo fašiangy nazývame to najveselšie obdobie roka. Počas vyučovania už všetci netrpezlivo čakali na moment, keď budú môcť predviesť svoje kostýmy – a dočkali sa! Fašiangový sprievod sa niesol v znamení princezien a športovcov, čarodejníc a rôznych bojovníkov, ale predovšetkým radosti a smiechu. Po ukážke všetkých kostýmov a masiek sa deti opätovne vrátili do svojich tried, kde si pre nich pani vychovávateľky a vychovávatelia pripravili program a občerstvenie, aby bol pre nich tento deň naozaj nezabudnuteľný.
      A my vás všetkých teraz pozývame na virtuálny fašiangový sprievod. Ktorý kostým je váš favorit? (S.P.)

Vyrábanie brmbolcov v 3.B

13.02.2024 11:01
      Deti z 3.B si spestrili popoludnie v ŠKD tvorivou ručnou prácou. Stačilo nám na to farebné klbko vlny a nielen dievčatám ale aj chlapcom sa podarilo vytvoriť naozaj krásne brmbolce. O to väčšia bola radosť z vlastnej tvorby. Možno niekomu ozdobia školskú tašku alebo poslúžia ako kľúčenka. (L.K.)