Michalská veža je po viac ako dvoch rokoch, od začiatku generálnej obnovy, opäť otvorená a je prístupná pre návštevníkov aj s novou výstavou Michalská veža: po rekonštrukcii.
Naše deti z 3.B triedy sa zúčastnili nového vzdelávacieho programu Bránime mesto, počas ktorého sa dozvedeli ako asi vyzeralo mestom s hradbami a spoznali akú funkciu a úlohu mala Michalská veža, ako jedna zo vstupných brán do stredovekého mesta Bratislava.
Spolu s pani lektorkou odhalili, na čo mestá potrebovali hradby, ako sa stavali a ako fungovali. Prešli neuveriteľných 111 schodov, ktoré sú súčasťou veže a užili si nádherný výhľad na celé mesto z výšky Michalskej veže. Dozvedeli sa, čo je časová schránka a kde je ukrytá. Najviac sa deťom pozdávali interaktívne prvky výstavy a súťaž v stavaní vlastného opevnenia. Ich úlohou bolo postaviť zo skladačiek originálnu stavbu mestského opevnenia, ktorá by spĺňala tri základné funkcie.
Mimochodom, viete, ktoré to sú?
Pozrite sa, ako sa im darilo ...
M.H.