• 21.03.2020 22:36
        • Aj pre Grösslingáčikov je fašiangové obdobie  synonymom zábavy a veselosti.
          Deti si v priebehu týždňa,  formou prezentácií, diskusných kruhov a prostredníctvom
          kreatívnych dielničiek obohatili poznanie a predstavy o fašiangové tradície.

V utorok, 25. februára,  prišli všetky deti do materskej školy v maskách, ktoré si pripravili
          v spolupráci s rodičmi. Materská škola  sa vzápätí zmenila na farebnú rozprávku,
          plnú najkrajších a  najfantastickejších bytostí.

Tvorivosť, manuálne zručnosti a jemnú motoriku si rozvíjali pri výrobe fašiangových ozdôb a masiek. Triedy sa rozozvučali karnevalovými piesňami a tancom.

• Priniesli sme si zlato

• 04.05.2020 17:29
        • Na zimnom štadióne HC Petržalka, od 10. do 14. februára, sa  Grösslingáči učili  prirodzene  pohybovať  na ľade. Prekonávali strach z kĺzavého pohybu.   Zvyšovali si  odolnosť  intenzívnou pohybovou činnosťou v sťažených indoorových (štadión, šatňa, cesta autobusom) a  outdoorových podmienkach (cesta na štadión a späť s naloženým ruksakom). A vzhľadom na dobrodružne ladené činnosti a s istou mierou rizika si rozvíjali  pozitívne morálno – vôľové vlastnosti.
          Zdokonaľovali sa v sebaobslužných činnostiach pri obliekaní a vyzliekaní zimného športového oblečenia, ako aj pri obúvaní a vyzúvaní korčúľ. Počas cesty na zimný štadión dodržiavali pravidlá cestnej premávky a dbali na vlastnú i bezpečnosť kamarátov. A v neposlednom rade si rozvíjali pozitívny vzťah k športu.

• Antonio Vivaldi Štyri ročné obdobia

• 21.03.2020 22:54
        • 4. februára si Grösslingáči  v podaní sláčikového kvarteta vypočuli,
          v triede sovičiek,  hudobný program, v ktorom odzneli skladby
          Antonia Vivaldiho Štyri ročné obdobia.
          Deti sa mali možnosť interaktívne zapojiť do diania príbehu.
          Prostredníctvom jemnej paródie na tradičnú "voľbu miss" si cibrili schopnosť hudobnej percepcie a navyše si zvolili spomedzi rôznych častí melódií zo známeho diela  tú najkrajšiu.

• S včelárom Jožkom v Bibiane

• 21.03.2020 22:53
        • Nestretli ste ešte včelára Jožka, ktorý sa staral o osamelý roj včiel?

22. januára v Bibiane, deti  z triedy sovičiek, mali príležitosť zoznámiť sa s Jožkom, ktorý zistil aké je dôležité začať od seba, ak túžime, aby sa niečo zmenilo k lepšiemu.

Inscenované čítanie, z knihy Včelár Jožko od Simony Čechovej v podaní mladých hercov a ich  kultivovaný slovný prejav s dôrazom na krásu slovenského jazyka, zaujalo Grösslingáčikov tak,
          že sa rozhodli zhmotniť svoje zážitky.

• Divadelné predstavenie o Danke a Janke

• 17.01.2020 05:47
        • Divadlo na Predmestí zo Spišskej Novej Vsi nám predstavilo  v pondelok 13.1. 2020 o 8.45 hod. Danku a Janku.                            Sú to dievčatá - dvojičky, ktoré sú ako všetky deti, hašteria sa a pomáhajú si. Nikto ich nevie rozoznať, iba rodičia. Majú veľa kamarátov. Sú rovnaké a predsa nie sú rovnaké. Janka je žalobaba a Danka je zanovitá. Rady sa spolu hrajú, ale občas sa aj pobijú. Neustále zažívajú množstvo dobrodružstiev. Boli to veselé i poučné príbehy.
    • Nadpis