Štúdio BIBIANA, divadielko Obrázky z lesa

06.05.2019 12:21
      Predstavenie  bolo pekné, prežili sme chvíle so zvieratkami, ktoré žijú v lese a na záver sme sa s marionetami aj zahrali.
      Zaujímavé, poučné a hlavne zábavné boli tiež výstavy.
      Taktiež cesta ulicami Starého Mesta bola pre nás zaujímavá.
      Máme pekné zážitky!
      M. M.

• Sme v SLNIEČKU

06.05.2019 16:53

V tohtoročnom februárovom 6. čísle časopisu Slniečko v rubrike Naše divy sme si prečítali zaujímavý a veselý príbeh o tatranských svišťoch. Dozvedeli sme sa, že ich latinský názov je Marmota marmota latirostris a tiež, kde žijú, čím sa živia, ako vychovávajú svoje mláďatá a prečo ich treba chrániť. Odpovedali sme na súťažnú otázku, akým cudzím slovom označujeme zimný spánok zvierat – hibernácia. Carlottka, Erin, Esterka, Bibi a Lenka nakreslili pekný obrázok svišťov pre redaktorov Slniečka. Veľmi sme sa potešili, keď sme v aprílovom 8. čísle našli jeden z nich, ktorý nakreslila Esterka. Sme v slniečku - Esterkin obrázok

M.D. a deti 1. B

• Medická záhrada opeknela

16.04.2019 10:45

Končiaca sa zima a začínajúca sa jar sa hrajú na schovávačku. Striedavo sa raz jedna, potom druhá objaví a skryje. Prejavom ich hry sú rozkvitnuté magnólie v Medickej záhrade. Tento rok sa im otvorili puky veľmi skoro, už koncom marca. Nič však neubrali na ich kráse. Škoda, že sa nimi môžeme pokochať tak krátko. Pri slnečnom počasí vydrží ich nádhera len niekoľko dní.

MD

• Stavali sme zábrany pre migrujúce žabky... aj sme ich prenášali

11.04.2019 12:03

V sobotu 16. marca 2019 sa pod Červeným mostom stretli milovníci žabiek. Základná organizácia Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny Miniopterus usporiadala po 34.-krát akciu Pomoc ropuchám pri jarných migráciách na Železnej studničke. Už tradične sme sa na nej zúčastnili aj my.

Prognóza počasia na sobotu neveštila nič dobré. Aj sa naplnila. Bolo chladno, veterno a daždivo. Pani zima vysielala posledné varovné signály svojho vládnutia. Počasie skôr pripomínalo akúsi odrodu zimy a jesene. Ale pučiace stromy, rozkvitnuté kvety a najmä neutíchajúci spev vtákov dávali tušiť, že jar je čochvíľa tu.

Tí, ktorí si v sobotu ráno privstali a pohodlie teplého domova s vidinou leňošenia a sledovania televízie vymenili za motyky a kladivá, neoľutovali. Dokončili sme zábrany pri prvom rybníku a postavili nové pri Klepáči. Odmenou pre nás bol pohľad na stojace kolíky s fóliou, ktorá bola poslednou prekážkou každoročnej púte žabiek z lesa do rybníka.

V piatok ráno 22. marca 2019 sme sa s vedrami a plní očakávania vybrali na Železnú studničku. Niektoré žabky čakali pri zábranách, iné sa schovávali pod lístím, kde ich zohrievali teplé slnečné lúče. V priebehu krásneho slnečného dopoludnia sme našli a preniesli do rybníka 69 samčekov ropúch a 1 skokana, 11 párov ropúch, 1 pár skokanov a 1 ropušiu samičku, spolu 95 žabiek.

Marcela D., Zuzka K. a deti 1. B a 5. B