• Noc s Andersenom

• 03.05.2014 14:26
      • Čítam, čítaš, čítame..
      • NOC S ANDERSENOM

Aj v tomto školskom roku usporiadala Staromestská knižnica pre deti materských a základných škôl čitateľskú súťaž Čítam, čítaš, čítame. Podmienkou účasti na nej bolo prečítať od októbra 2013 do februára 2014 najmenej 5 kníh. Ak ste zvedaví, ako dopadli naši žiaci, tu sú výsledky: v 2. kategórii (2. – 4. ročník ZŠ) sa na 1. mieste umiestnila Viktória Ivic zo 4. V so 60 bodmi, na 2. mieste Jakub Čír z 3. A so 43 bodmi a na 3. mieste Nina Osifová zo 4. V so 42 bodmi. V 3. kategórii (5. – 9. ročník ZŠ a 1. ročník SŠ) sa na 1. mieste umiestnil Dominik Hrnčiar z 5. A s 27 bodmi, na 2. mieste Rebeka Hladíková z 8. A s 20 bodmi a na 3. mieste Jakub Wolek z 5. A s 19 bodmi. Viktória Ivic sa zároveň umiestnila na 3. mieste vo svojej kategórii za celú Staromestskú knižnicu. Pravidlá súťaže hovoria, že body sa prideľujú za prečítané knihy, kresbu a získanie nového čitateľa.

Viki Ivic, Jakub Čír, Nina Osifová a Ema Fričová sa v piatok 4. apríla 2014 zúčastnili na podujatí Noc s Andersenom v priestoroch pobočky na Blumentálskej ulici. Bližšie informácie získate, ak si kliknete na www.starlib.sk – fotogaléria.