• Opäť vydarená akcia

• Žiaci 9. ročníka spolu s pani učiteľkou Pohgosian sa zaslúžili o vydarenú septembrovú akciu predajom napečených koláčov. S nadšením si vyskúšali svoje obchodnícke zručnosti. Najviac sa však cení ich dobrý úmysel. Finančným výťažkom z tejto charitatívnej akcie pomôžu sociálne slabším žiakom našej školy.

Veľká vďaka patrí i rodičom, ktorí prispeli nielen surovinami a svojím úsilím pri príprave chutných a estetických sladkostí, ale aj finančnými príspevkami. Konkrétne mamička zo IV. B túto akciu spropagovala aj medzi kolegyňami v práci, a tak pomohli k celkovej sume vyzbieraných peňazí 230 eur.

• Exkurzia žiakov v Súdnej rade SR

• Dňa 7.a 14. septembra žiaci z tried: 3. A, 3.B, 4. A a 4.B navštívili priestory sídla Súdnej rady Slovenskej republiky, ktorá sídli v budove Miestodržiteľského paláca na Hlavnom námestí. Naučili sa o fungovaní súdneho systému, čo je Súdna rada, za čo zodpovedá, aké má kompetencie, aké je jej zloženie, ako sú volení jej členovia, aký je jej procesný postup. Nechýbali ani informácie o histórii Miestodržiteľského paláca. Najviac žiakov zaujala skúška originálnych sudcovských talárov. Stretli sa aj s predsedníčkou súdnej rady JUDr. Lenkou Praženkovou, ktorá ochotne zodpovedala na zvedavé otázky žiakov, napr. Ako sa stať sudcom? Aký bol Váš najhorší súd?

Mgr. Magdaléna Vičanová