• KINO v ŠKD 26.4.2017

20.04.2017 15:50

Návšteva kina Lumiére, streda 26.4.2017, o 14:00hod, film: BODI. Psia superstar.

V Medickej záhrade aj tento rok rozkvitli magnólie

07.04.2017 16:56
      Síce oveľa skôr ako v predchádzajúce roky, ale o to sú krajšie. Teplo vyhnalo puky do nádherných ružovobielych koruniek. Pozrite sa na tú nádheru. Obdivovali ich aj deti 3. B.
    • SME V SLNIEČKU

07.04.2017 16:22
      Každý mesiac navštívi deti VI. oddelenia ŠKD (3. B) Slniečko. Prinesie darčeky – básničky a príbehy od slovenských spisovateľov, slovenské ľudové rozprávky, zážitky Jožka Mrkvičku, zaujímavosti z prírody, príbehy na zamyslenie. V rubrike Desať divov Slovenska sa dozvieme o známych i menej známych ľuďoch, udalostiach, predmetoch, ktorými sa hrdí naša krajina. V krížovke si overíme, čo sme si zapamätali o dive Slovenska, a v doplňovačke vylúštime známu osobnosť slovenskej literatúry, postavu z literárneho diela alebo inú zaujímavosť.
                  Keď to všetko prečítame a vyriešime, posielame do redakcie odpovede na súťažné otázky. Nezabudneme pozdraviť celú redakciu a tešíme sa na ďalšie číslo Slniečka. Vždy pridáme pekné obrázky, ktoré charakterizujú aktuálne číslo. Preto sme sa potešili, že redaktorov Slniečka oslovili naše kresby. Môžete si ich pozrieť v aprílovom čísle.  Slniečko.PDF

• POMOHLI SME ŽABKÁM NA CESTE DO RYBNÍKA

03.04.2017 13:09
                  V stredu 22. 3. 2017 sa uskutočnila druhá fáza akcie Pomoc ropuchám pri jarných migráciách na Železnej studničke v Bratislave. Deti 3. B a 7. A sa vybrali do obľúbenej oddychovej lokality Bratislavčanov ešte raz. Dôvod – prenášanie žabiek do rybníka. Vybavení vedrami a odhodlaním zachrániť čo najviac žabiek pre budúce potomstvo sa odviezli na miesto.
      Hlavná organizátorka akcie Blanka Lehotská deťom pripomenula zásady správneho zbierania a potom hor’ sa k zábranám. Ešte predtým záchrana párika, ktorý by bol celkom iste skončil pod kolesami autobusu, ktorým sme pricestovali, a začíname. Niektoré deti zbierali samčeky, iné páriky. Keď mali vo vedre primeraný počet žabiek, vypustili ich do rybníka. Počas dopoludnia, ktoré sme strávili na Železnej studničke, deti vyzbierali a preniesli do rybníka 371 párov a 828 samčekov, čo je spolu 1 570 žabiek.
      Do školy sme sa vracali s dobrým pocitom, že sme pomohli prírode. Už sa tešíme na budúci rok!
    • Marec – Mesiac knihy

30.03.2017 13:07
      V priebehu školského roka sme deťom v školskom klube zdôrazňovali najmä význam  čítania kníh. Spoločne sme si čítali a navštevovali Staromestskú knižnicu.
      Dňa  28.3.2017  sme pre nich zorganizovali malé spestrenie "Burzu kníh." Deti si priniesli z domu knihy, ktoré mali už prečítané a mohli si ich medzi sebou vymeniť.
      Záujem  o výmenu kníh bol veľký.
      V detských očkách  bolo vidieť radosť zo staro-novej knihy.